Результаты Национальной выставки:
Name Breeding station Owner Result
Кобели 4213 11 baby class Knurri - Frenchel vom Künigelberg Fritthum Johanna
Very promising1 4214 11 baby class Salieri Slaska Gwara Mostýnová Marcela Very promising2
4215 11 puppy class Frustyle Impress de la Coeur de la Mer Szalacsi Kinga
Very promising1 4216 11 junior class Agent Provocateur A'Vigdors Korchagina Elena
Excellent1, CAJC, BOJ, BOS 4217 11 junior class Alfred Dunhill Desire A'vigdors Tatar Henriett Excellent
4218 11 junior class Damon vom Palais Hetzendorf Claus Manfred Beyrl Very good
4219 11 junior class Emilio vom Palais Hetzendorf Tobolka Franz Excellent
4220 11 junior class Especial Boule&Onuba Zafirova Denitza Excellent4
4221 11 junior class Godefrois Gerald de Fleur Art'Dahomi Klishas Andrey Excellent2
4222 11 junior class Igor du Domaine des Molosses Stephane Basset Absence
4223 11 junior class Iker Alsamar Saulichová Martina Very good
4224 11 junior class Ivar od Oskarky Šálená Růžena Very good
4225 11 junior class Murano for Dorado Kornud Krutaya Staya Nadeeva M. Absence
4226 11 junior class Richard v.d. Mestreechteneerkes Korcz Dorota Absence
4227 11 junior class Teddington Celticlibrid Gura-Mallon Mrs.L.Excellent3
4228 11 intermediate class Athos Boule De Voyance Magri Simone Excellent3
4229 11 intermediate class Bonaventure A'Vigdors Topchieva Lola
Excellent1, CAC, NV 4230 11 intermediate class Iron du Domaine des Molosses Stephane Basset Absence
4231 11 intermediate class Kardinal Kordie iz Palevyh Buldogov Kachkov Maxim Excellent4
4232 11 intermediate class Zigger Fireball.Levy Razumova Valeriya Excellent2, RCAC
4233 11 open class Anatole France A’Vigdors Usova Irina Excellent3
4234 11 open class Ciranó dei Reali di Spagna Bezzecchi Paola
Excellent1, CAC 4235 11 open class Daulokke's Yang Luc Du GalBac Vaitiekuniene Asta Absence
4236 11 open class Excelsior Maxim d'Ovilava Daniela Hofmeister-Akkad Absence
4237 11 open class Fangio du Clan de Sido FLORENCE DUBOIS Very good
4238 11 open class Charlie Alsamar Hamanová Ivana Excellent4
4239 11 open class A' Vigdors Monet Claude Luzanova Nataliy Excellent2, RCAC
4240 11 open class Niel Pearls of Ariadne´s Bulldogs Brigitte Kurka Absence
4241 11 open class Nobel Nyirségi Ráncos Zajícová Eliška Very good
4242 11 winner class Alain Delon A'Vigdors ROSINE SIEGFRIED Excellent
4243 11 winner class Avtograf Dashin Dom KLINOV B.
Excellent1, CAC 4244 11 winner class Elizar Krutaya Staya Gomonova M
Excellent2, RCAC 4245 11 winner class Extern Milagnes Čamková Jaroslava Excellent
4246 11 winner class Genius To Be Busher Pljus BRYUKHOV DMITRIY Claudio Excellent
4247 11 winner class Neige En Juillet Chernaja Magija Belova K. Excellent
4248 11 winner class Taro Keitaro Hikaro for Carrera Burgos Serafimova Olga Excellent3
4249 11 veteran class A' Vigdors Brabus Bennati Donatela Excellent2
4250 11 veteran class Impressario Dashin Dom KLINOV B.
Excellent1, BOV Суки 4251 11 baby class Le Nain Adorable Grand Star of the Earth Nikolaeva O.
Very promising1 4252 11 puppy class Iman Ideal Totegnac Lulic Galovic Manuela
Very promising1 4253 11 puppy class Zada Orange Frenchies Claus Manfred Beyrl Very promising2
4254 11 junior class Ange Ou Demon Le Secret A'Vigdors ROSINE SIEGFRIED Excellent
4255 11 junior class Carpe Diem del Baccano GIACOBBE DANIELA Absence
4256 11 junior class Darina vom Palais Hetzendorf Zapula Alexandra Absence
4257 11 junior class Dashin Dom Dushes Dementeva Natalia Excellent
4258 11 junior class Frída Mia Moravia VOZNIČKOVÁ DANIELA Very good
4259 11 junior class Helga z Jemčiny Vrzáková Jelena Excellent
4260 11 junior class Ignavi Gracia Dlya Sakre Ker Smorchkova M Excellent2
4261 11 junior class Illusion du Domaine des Molosses Stephane Basset Absence
4262 11 junior class Insibi du Mont des Korrigans FLORENCE DUBOIS Excellent
4263 11 junior class Joya Alsamar Mostýnová Marcela Excellent4
4264 11 junior class Le Nain Adorable Victoria de Beers Nikolaeva O. Excellent3
4265 11 junior class Mano Imperatorius Juicy Couture Vaitieküniene Asta Excellent
4266 11 junior class Sally Renuar Ferubko Ludmila
Excellent1, CAJC, 4267 11 junior class Tic Tac Aglaos Kreplová Jana Absence
4268 11 intermediate class A'Vigdors Septimia Nikolaeva O. Very good3
4269 11 intermediate class Annalee Marso Mostýnová Marcela Absence
4270 11 intermediate class Berenice Del Rosso Malpelo Querze Eleonora Excellent2, RCAC
4271 11 intermediate class Impertinemment Belle Des Greens du Leman ROSINE SIEGFRIED Absence
4272 11 intermediate class Olivia Fancy Bitt Box Matuška Jiří
Excellent1, CAC 4273 11 intermediate class Roberta Lana Action Alet Kreplová Jana Absence
4274 11 open class Malomenut Abu Simbel Romero Juan Carlos Excellent2, RCAC
4275 11 open class Ambicia Dashin Dom CHIRKST D. Excellent
4276 11 open class Grace Jiskra naděje Dvořáková Iva Excellent
4277 11 open class Gummie Bear De la Nube Gris Fórneas Sueiro Pablo Excellent3
4278 11 open class Keekee Sunny Bitt Box Matuška Jiří Excellent
4279 11 open class Mano Imperatorius Exotic Sin Ruzgiene Rida Excellent4
4280 11 open class Meilleure des Meilleure A'Vigdors TELEGINA TATIANA
Excellent1, CAC, NV, BOB 4281 11 open class Nigella Renuar Superbe Look Ferubko Ludmila Excellent
4282 11 open class Oldřiška Antonie Team Soft Purger Petr Absence
4283 11 winner class Troyana Goldi dlja Krutoy Stai Butsefal Patlatyuk Tatiana Excellent4
4284 11 winner class Confetti Princesse de Royal Laszatti ROSINE SIEGFRIED Excellent
4285 11 winner class Diablesse Totegnac LULIC GALOVIC Manuela Excellent
4286 11 winner class Gaya Gold-Sierra Kövesdi Krisztina Excellent2, RCAC
4287 11 winner class Helena Etoile Dementeva Natalia
Excellent1, CAC 4288 11 winner class Zhemef Augustine Lapteva Elena Excellent3
4289 11 veteran class Coca-Cola Medaus Kvapas Ruzgiene Rida Excellent
http://www.2014eurodogshow.cz/vysledky/1477